2439/1824
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
Daybed af eg. Dybthæftet hynde og pude betrukket med sort uld. Model OW 150. Udført og mærket hos Carl Hansen & Søn. L. 180.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Uld med pletter og smuds.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
880892 | ||
930123 | ||
257759 (Autobud) | ||
805900 | ||
257759 (Autobud) | ||
893409 | ||
257759 (Autobud) | ||
893409 | ||
257759 (Autobud) | ||
893409 | ||
257759 | ||
1002919 | ||
804508 |