1917/​1534

Apotekerkrukke af fajance, globulær form og smal hals, dekoreret i blå med bladværk og akantusblade. Sydeuropa, 18. årh. H. 25 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag og ridser.

Varia, 25. april 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK