1917/1534
Apotekerkrukke af fajance, globulær form og smal hals, dekoreret i blå med bladværk og akantusblade. Sydeuropa, 18. årh. H. 25 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag og ridser.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag