1823/876
Aage Roose (f. Kolding 1880, d. 1970)
Pige der plukker blomster. Sign. A. Roose. Olie på lærred. 67×60.
Behov for let overfladerensning. Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design (udskudt), 7. juni 2018
Vurdering
Hammerslag