2436/747
Henning Damgård-Sørensen (f. Ålborg 1928, d. 2013)
Uden titel. Usign. Sterling sølv på base af træ. H. 15.
Behov for rens. Almindelig patina. Herunder mærker og ridser. Mindre afskalninger på basen.
Moderne kunst og design, 3. september 2024
Vurdering
Hammerslag