2034/829
Et sæt på otte armstole af mahogni, betrukket i sæde og ryg med grønt alcantara. Udført og mærket med label hos PP Møbler. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Senere betræk med enkelte pletter. Nogle stødmærker.
Moderne kunst og design, 18. august 2020
Vurdering
Hammerslag