2015/66
Fransk billedhugger, 19. årh.
Figurgruppe af terrakotta i form af putti med drueklaser. Sign. Le Brun. H. 51.
Enkelte mindre afslag, bl.a. på fødder. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag