2015/​66

Fransk billedhugger, 19. årh.

Figurgruppe af terrakotta i form af putti med drueklaser. Sign. Le Brun. H. 51.

Enkelte mindre afslag, bl.a. på fødder. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK