900/443
Gösta Adrian-Nilsson (f. Lund 1884, d. Stockholm 1965)
Uden titel, 1919. Sign. GAN. Olie på plade. 46×37.
Proveniens: Dansk privatsamling.
Malerier, skulpturer og grafik, 10. marts 2021
Vurdering
Hammerslag