2446/530
Fritstående konsol af palisander. Front med syv profilerede skuffer med messinggreb. Udført 1960'erne hos snedkermester William Christensen for Illums Bolighus. H. 72. B. 130. D. 40.
Litteratur: Illums Bolighus katalog ca. 1960, s. 98.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
914461 |