2446/​530

Frode Holm

Fritstående konsol af palisander. Front med syv profilerede skuffer med messinggreb. Udført 1960'erne hos snedkermester William Christensen for Illums Bolighus. H. 72. B. 130. D. 40.

Litteratur: Illums Bolighus katalog ca. 1960, s. 98.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

25.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
914461 17.000 DKK