1634/1305
Diamant- og emalje broche af 18 kt. guld prydet med rosenslebet diamant og blå emalje, et par kamé kraveknapper af guld hver prydet med udskåret kamé. Samt et par manchetknapper, to brocher og hårkam af forgyldt metal mm. prydet med facetslebne granater m.m. Dele med guld vægt i alt ca. 5,5 gr. Diamantbroche L. 5,3 cm. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Granatbroche med manglende sten og reparationer. Diamantbroche mangler lås.
Smykker, 24. august 2016
Vurdering
Hammerslag
16 bud