2048/143
Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoderen med skriftrulle. Tempera på træpanel. 19. årh. 45×40.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Delvis slidt overflade.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag