2141/30
Engelsk teservice af sølv bestående af tekande, sukkerskål samt flødekande, drevet med blomsterranker. Mester Alexander Macrae, London. Vægt ca. 1390 g. 19. årh. H. 11–21 cm. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag