1506/​685

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“Kinabord”. Cirkulært bord af kirsebær. Udført og mærket hos PP møbler 1999. H. 72. Diam. 130.

Almindelig alders- og brugsslitage. Ben og bordplade med enkelte ridser og stødmærker.

Moderne kunst og design, 3. februar 2015

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK