1506/685
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“Kinabord”. Cirkulært bord af kirsebær. Udført og mærket hos PP møbler 1999. H. 72. Diam. 130.
Almindelig alders- og brugsslitage. Ben og bordplade med enkelte ridser og stødmærker.
Moderne kunst og design, 3. februar 2015
Vurdering
Hammerslag