313/24
Zirkonsmykkesamling bestående af tre ringe og tre par ørestikker af 8 kt. guld samt halskæde og to vedhæng af 14 kt. guld hver prydet med facetslebne zirkoner. Tre kæder af forgyldt sølv medfølger. Str.54, 57 and 58. L. ca. 43, 42 cm. Samlet vægt af emner af guld ca. 14 gr. (15)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Tvangssalg, 23. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
15 bud