2015/​8

Et par Empire piedestalskabe af mahogni, indlagt med intarsia, buet front med låge prydet med påsatte bronzer. 19. årh. H. 110. B. 49. D. 40. (2)

Brugsslitage. Revner i finéren. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK