2015/8
Et par Empire piedestalskabe af mahogni, indlagt med intarsia, buet front med låge prydet med påsatte bronzer. 19. årh. H. 110. B. 49. D. 40. (2)
Brugsslitage. Revner i finéren. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag