2442/1195
Dobbelt-radet perlehalskæde i forløb prydet med talrige akoya kulturperler og diamantlås af platin prydet med talrige diamanter. Lås 7×15 mm. Perlediam. ca. 2–6 mm. L. 42 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle perler har brugsspor.
Smykker og Fashion, 16. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag