2009/569
Jens Peter Groth-Jensen (f. Hellerup 1918, d. 2018)
“Opstilling med figur”. Sign. Groth Jensen 55. Olie på lærred. 52×64.
Hul i lærred (ca. 1 cm). Håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag