Foto endnu ikke klar
893/​329

Et par vitrineskabe af bemalet træ, hver med profileret top udskåret med tandsnit og rosetter, front med to glasdøre bag hvilke hylder, underdel med to døre, tilspidsede profilerede ben. Gustaviansk form, 19. årh.s slutning og senere. H. 226. B. 116. D. 40. (2)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

50.000–60.000 DKK

Hammerslag

44.000 DKK