2004/865
Dansk design
Lysekrone med stel af messing, otte arme monteret med skærme af champagnefarvet glas. Udført hos Fog & Mørup. H. 75. Diam. 60.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|