2446/125
Fransk Charles X kommode af mahogni med beslag af forgyldt bronze, plade af sort belgisk granit. 19. årh.s begyndelse. H. 92. B. 134. D. 60.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Revner i træet.
Vurdering
242732 |