2131/570
Kræsten Iversen (f. Holsted 1886, d. København 1955)
Parti fra Bornholm. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 31×44.
Behov for let overfladerensning, og enkelte minimale krakeleringer.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag