Foto endnu ikke klar
884/​675

Roger Ballen (f. New York 1950)

“Old Man, Ottoshoop”. Ed. 4/6. Sign. Roger Ballen, ed. 4/6, 1983 verso. Sølvgelatineprint, indrammet. Bladstørrelse 80×80 cm (billede 64×64 cm).

Proveniens: Købt i 2006 på Christian Dam Gallery, København.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier, skulpturer og foto, 5. marts 2019

Vur­dering

50.000 DKK

Hammerslag

120.000 DKK