Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
Store træer ved en fjord. Sign. Chr. Zacho 1910. 38×56,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 249, 1970 nr. 527.
Mindre krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger, primært langs kanter. Trykmærke fra ramme. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024