891/​1574

Ib Monrad Hansen (f. 1963)

“Thalia” og “Melpomene”, komediens og tragediens muser, ca. 2002. Begge sign. på bagsiden Ib Monrad Hansen. Olie på lærred. Hver 139×105. (2)

Udstillet: “De Ni Muser”, Galerie Mikael Andersen, København, 2002.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier, skulpturer og grafik, 5. december 2019

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

42.000 DKK