2142/325
Russisk ikon med fremstilling af Kristus Pantokrator på forgyldt baggrund. Tempera på træpanel. Træpanel 18. årh, senere bemaling. 23×29.
Restaureret. Mindre krakeleringer. Afslag på kanter. Senere bemaling.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag