1950/213
Lågvase af grønlig glas dekoreret med hvid dekoration forestillende pige i have. 19. årh.s slutning. H. 48 cm.
Lille skår på øverste fane.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag