1805/31
O. D. Ottesen (f. Broager 1816, d. Frederiksberg 1892)
En drueklase. Sign. O.D. Ottesen (indridset). Olie på træ. 27×20,5.
Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre afskalninger, hovedsagligt langs kanter.
Ældre malerier og møbler, 29. januar 2018
Vurdering
Hammerslag