2203/214
Harald Foss (f. Fredericia 1843, d. Frederiksberg 1922)
Efterårslandskab med en mand i en robåd. Sign. monogram. Olie på malepap. 31,5×50,5.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag