2140/11
Russisk ikon med fremstilling af Skt. Nikolaj. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. 19. årh.s begyndelse. 36×31.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag