2043/294
Tre vogterfigurer af udskåret patineret træ med kobber- og messingplade. Alle tre monteret i flettet kurv. Kota og Fang stil. H. 28–39 cm. (3)
Proveniens: Prins Henrik Samling 887/215
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Fra
i
Havnen
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Dette emne er udgået