2008/722
Dansk design
Fire fade af teak og palisander. 1960'erne. H. 2–4. L. 40–62. (4)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag