1522/​1619

Fransk kaminur af forgyldt bronze, base med plakketter af porcelæn dekoreret i Sévres maner, skive af hvid emalje. Urværk stemplet Paris. 19. årh. slsutning. H. 37. B. 42. D. 16.

Pendul medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.

Varia, 28. maj 2015

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

10 bud

6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
(Autobud) 4.800 DKK
4.600 DKK
3.800 DKK
3.600 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.400 DKK
3.000 DKK