1522/1619
Fransk kaminur af forgyldt bronze, base med plakketter af porcelæn dekoreret i Sévres maner, skive af hvid emalje. Urværk stemplet Paris. 19. årh. slsutning. H. 37. B. 42. D. 16.
Pendul medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Varia, 28. maj 2015
Vurdering
Hammerslag
10 bud