2432/​586

Figurkomposition. Sign. og datering utydelig; betegnet på bagsiden. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse 13×19.

Doneret til Den Danske Kirke i Melbourne af efterkommere af danske immigranter til Australien (Wooloongong).

Proveniens: Arnsbak Kunsthandel, København.

Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Mindre fugtpletter. Papiret har folder. Blyant er falmet.

I Lyngby
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

855186 1.550 DKK
922832 1.500 DKK