2021/184
Frederik Storch (f. Kerteminde 1805, d. København 1883)
Ung italienerinde med en tamburin siddende i en park. Usigneret. Olie på træ. 31,5×25,5.
Minimale retoucheringer og krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag