2449/​862

Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)

Legetøjsfigur af lakeret bøg i form af en hest. Udført hos Kay Bojesen. Etiket mangler. H. 14. L. 15.

Lakering med slitage. Brugspatina, herunder ridser og mærker. Spor af lim. Mindre revne i manke.

I Aarhus
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?