2004/204
Bulldog af bemalt brændt ler, siddende samt anden hund stående. Antagelig England, 19. årh. H. 15 og 29 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag