2023/​100

Niels Norvil (, 20. årh., dansk maler)

Parti fra Christianshavn med Lille Mølle. Sign. Norvil. Olie på plade. 38×30.

Revne i plade. Mindre afskalning ved øverste kant. Behov for rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020

Vur­dering

3.000 kr

Hammerslag