12038/​42

“Agria”. Litografi 1986, trykt af Mourlot på Arches. Usign. Motiv 27,7×19,6. Bladmål 39,7×29. Uindrammet.

Litteratur: Maurice Estève, L'Oeuvre Gravé nr 92.

Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK