2125/9025
Stor engelsk vitrineskab af rødmalet træ dekoreret med kineserier i guld. 19. årh.s midte. H. 200. B. 180. D. 40.
Senere bemaling og forgyldning. Ridser og mærker. Brugsslitage. Kan deles i to ved tranport.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud