2006/119
Tabriz tæppe, Persien. Klassisk medaljondesign. Partier med silkeluv. Flot eksemplar, ekstraordinær detalje med løbende løver i forvævningerne. Ca. 800.000 kn. pr. m2. 21. årh. 155×99.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud