12023/147
Stor nyrokoko sofa med svungen ryg og sider, volutte ben rigt udskåret med bladværk, 19. årh.s anden havldel. H. 98. L. 200 cm.
Brugsslitage. Venstre forben med brud.
Kunst, antikviteter & design, 4. juni 2020
Vurdering
Hammerslag