12023/​147

Stor nyrokoko sofa med svungen ryg og sider, volutte ben rigt udskåret med bladværk, 19. årh.s anden havldel. H. 98. L. 200 cm.

Brugsslitage. Venstre forben med brud.

Kunst, antikviteter & design, 4. juni 2020

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag