873/26
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)
Parti fra Gl. Strand med Sankt Nikolaj kirkes tårn i baggrunden. Sign. Ole Ring. Olie på masonit. 27×35.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier & bøger, 19. september 2017
Vurdering
Hammerslag