2116/20
Fransk bord af rosentræ indlagt med parketteri, oval plade af marmor med kantliste af messing, sarg med skuffe. Ca. 1900. H. 75. L. 90. B. 61.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Plade med revne/repåaration i marmor.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag