2137/​153

Russisk ikon med fremstilling af helgen Paraskeva. Tempera på træpanel. 19. årh. 35,5×27.

Proveniens: Ældre dansk ikonsamling.

krakeleringer. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 13. september 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK