2137/153
Russisk ikon med fremstilling af helgen Paraskeva. Tempera på træpanel. 19. årh. 35,5×27.
Proveniens: Ældre dansk ikonsamling.
krakeleringer. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. september 2021
Vurdering
Hammerslag