2249/855
Jon Gislason (f. Ry 1955)
Hjørnet af Ny Munkegade/Samsøgade, Århus. Sign. Jon Gislason, 1982. Akvarel på papir. Bladstørrelse 56×75.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag