1950/421
Fransk jardinière af patineret metal, på tilhørende bordplateau, prydet med vin. Stemplet deposé 638. 20. årh.s begyndelse. H. 16,5. L. 36. (2)
Slitage. Afskalninger på indsats. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag