1950/​421 Fransk jardinière af patineret metal på tilhørende bordplateau, prydet med vin. 20. årh.s begyndelse. H. 16,5. L. 36. (2)

Be­skriv­el­se

Fransk jardinière af patineret metal, på tilhørende bordplateau, prydet med vin. Stemplet deposé 638. 20. årh.s begyndelse. H. 16,5. L. 36. (2)

Slitage. Afskalninger på indsats. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag