1739/580
Kenneth Arvid Bergenblad (f. Vetlanda 1944)
“Spider chair”. Et par lænestole med stel af forkromet stål, betrukket med grønligt alcantara. Udført og mærket hos DUX. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||