2032/13
Hans Hilsøe (f. Thystrup ved Faxe 1871, d. 1942)
En rygvendt ung pige ved vinduet. Sign. Hans Hilsøe. Olie på træ. 55×42.
Minimale krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud