12022/103
A. Andersen-Lundby (f. Lundby ved Aalborg 1840, d. München 1923)
Portræt af ældre herre. Sign. A Andersen 1899. Olie på lærred. Uindrammet. 77×57.
Mindre afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag