2109/974
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Le Message Biblique de Marc Chagall, Musée du Louvre”, 1967. Usigneret. Litografisk plakat i farver. Lysmål 53×42.
Litteratur: Sorlier s. 104.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag